50. Yıl Özel Konseri'nde Sürpriz

24/01/2018

Ülkemiz müzik sahnesinin efsane grubu Moğollar, 50'inci yaşını Zorlu PSM ve Atlantis Yapım işbirliğinde gerçekleşen Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında 9 Şubat Cuma akşamı Sahne Üstü Ayakta Konser düzeninde Zorlu PSM’de kutluyor.

Moğollar’a, 50. Yıl Özel Konseri’nde; başta grubun ilk solisti Aziz Azmet, eski davulcu Ayzer Danga olmak üzere, Nejat Yavaşoğulları, Fuat Güner, Harun TekinHayko CepkinHüseyin Turan, İlhan Erşahin, İzzet Öz, Nebil Özgentürk, Yekta Kopan, Ezgi Aktan ve daha birçok oyuncu ve önemli sanatçı eşlik edecek.

1967 yılının sonunda başladığı yolculuğuna hala devam eden Moğollar, Anadolu pop müziğinin en önemli temsilcilerinden ve aynı zamanda bu kavramın da isim babası. 1971 yılında Fransa’da yayınladıkları albüm ile Charles Cros Academy ödülünü (aynı ödülü bir yıl önce Jimi Hendrix, bir yıl sonra ise Pink Floyd almıştır) alan grup, müzik kariyerinin bir bölümünü de yurt dışında geçirdi.

Tarihi boyunca Cem KaracaBarış Manço, Selda gibi dönemin önemli vokalistleriyle çalışan Moğollar, 1970’lerin sonlarına doğru müzik kariyerlerine ara verdi. 1993 yılında başlatılan bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya gelen gruba, klavyede Serhat Ersöz katıldı. 2008 yılında Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca, vokalist olarak gruba eklendi. 2010 yılında grubun davulcusu Engin Yörükoğlu’nun kansere yenik düşmesinin ardından Kemal Küçükbakkal katıldı. Türk müziğinin 50 yıllık çınarı bu yıllara 23 adet 45’lik ve 11 adet stüdyo albümü sığdırdı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER