İlk Akustik Müzik Festivali

22/07/2017

Bu yıl Türkiye yeni bir festival ile tanışacak: Ford Unplugge Music Festival Alaçatı... Türkiye’de organize edilen ilk akustik müzik festivali olan etkinlik, birbirinden başarılı sanatçıları müzikseverlerle buluşturacak.

2017’nin müzik arenasına yeni katılan Ferman Akgül'ün kurucusu olduğu 06 Records tarafından organize edilen Ford Unplugged Music Festivali, 26-27 Ağustos’ta Alaçatı’da yapılacak. Türkiye'de sadece akustik müziğe ev sahipliği yapmasıyla bir ilke imza atacak olan festivalin basın lansmanı dün gerçekleştirildi. Lansmana Mirkelam, Mabel Matiz, Göksel gibi isimler katıldı.

YENİ BİR MÜZİK DÖNEMİ

Festivalle ilgili bilgi veren Akgül, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, Jehan Barbur, Silverliners, Göksel, Mirkelam, maNga, Mabel Matiz ve Suzan Kardeş gibi isimlerin sahne alacağını söyledi. “Uzun senelerden bu yana en büyük hayalim yeni yeteneklerin ve müziğin saflığının öne çıktığı bir festival yaratmaktı” diyen Akgül, “Türkiye'nin en büyük pop, rock ve rap yıldızlarını, unutulmayacak bir atmosferde bir araya getirmeyi kurguladım. Açıkladığımız line-up ile Türkiye'de yeni bir müzik dönemi tarihi yazdığımızı düşünüyorum. Ülkemizde son seneler, iptal olan konser ve festivallerden dolayı Türk müzisyenler ve fanları için zorlu zamanlardı, ancak şu an Ford’un ana desteği ile gerçekleştirdiğimiz bu festival sayesinde canlı müzik endüstrisine gelen bu taze kanın hepimiz için yeni umutlar yeşerttiğini görüyorum” dedi.

HEP BİRLİKTE SAHNEDELER

Açıklamaların ardından Göksel, Mabel Matiz ve Mirkelam’ın birlikte sahneye çıkıp şarkılar seslendirmesi, keyifli dakikalara sahne oldu. Her sene iki kez organize edilecek olan Ford Unplugged Music Festival, kış sezonunda İstanbul etabı ile izleyicilerle buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER