Ölüm Tehditleri Alıyorum

26/01/2018

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' çoğu ünlü tarafından destekleniyor ancak bir kısmı da 'Savaşa hayır' diyor. Bu ünlülerden biri de Ceylan Ertem... Ceylan Ertem 'Savaşa hayır' dediği için bazı takipçileri tarafından ölüm tehditleri almaya başladığını söyledi. İşte detaylar...

Ceylan Ertem, TSK’nin Afrin’e yönelik operasyonuna Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Her zaman içimizden en güçlü sesiyle bağıran; SAVAŞA HAYIR!” ifadelerini kullandı ve bu paylaşımı nedeniyle sosyal medyada tepki gördü. 


‘ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDIM’


Paylaşımı sonrası kadın takipçilerinden ölüm tehditleri aldığını ve buna çok üzüldüğünü söyleyen Ceylan Ertem sosyal medya hesabının da hacklendiği için kapandığını belirtti.


'O KADAR TOZPEMBE BİR DÜNYADA YAŞAMIYORUZ!'


BirGün’den Derya Aydoğan'a konuşan Ceylan Ertem şunları söyledi:

“Twitter’ımı kapatmadım, kapandı. Hacklenmiş ya da onlar şikâyet ettiği için kapanmış olabilir. Olanlara çok üzülüyorum. Çünkü orda ‘Bütün dünyadaki savaşlara hayır’ söylemi vardı, sadece bizim ülkemizdeki savaşa değil. Olan Mehmetçiğe oluyor. Ona çok üzülüyorum. Çok korkunç tepkiler alıyoruz. Özellikle kadınlardan gelen bazı tepkiler vardı ve ‘ölüm tehditlerine’ kadar vardı. Bu durum çok yaralıyor tabii insanı, çok üzüyor. Bütün dünyadaki savaşlara hayır denmesi gerektiğine ve her zaman barışın yanında olmak gerektiğine inanıyorum. ‘Keşke her şey konuşularak, silahlar olmadan çözülse’ hayali ile yaşayan biri olduğum için öyle yazmıştım. Maalesef görüyoruz ki, o kadar tozpembe bir dünyada yaşamıyoruz.”
 

CEYLAN ERTEM KİMDİR?


Müzik hayatına 1992'de Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosu'na katılarak başlayan Ceylan Ertem, 1995'te klavye ve gitar eğitimi almaya başladı. 1999'da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul'a taşındı ve Akademi İstanbul' da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne girdi ve Batı Müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. 2000 yılında Tuncay Korkmaz ile birlikte Anima'yı kurdu. Ardından 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi'nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

 
2006'da "Animasal" albümünü çıkaran Anima'nın 2007'de dağılmasından sonra 2008 yılında 26 hafta süren Açık Radyo'da ŞubidaP programını hazırlayıp sundu. 2008 yılında Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başladı. Çalışma sonucunda Berlin’de bir dizi konser verdi. Projeyle Avrupa'da ismini duyuran sanatçı, 2010 yılı Şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa'ya davet edildi. Yine 2010 yılının ilk aylarında da Hollandalı alternatif grup Barana ile yaklaşık 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirdi. 2010'da 40'ı aşkın müzisyen'in katkısı ile ilk albümü Soluk'u çıkardı. 11 Temmuz 2011'de Doruk Kaya ile evlendi.
 

Diskografi (Albüm ve şarkıları)


Animasal (2006) - Anima ile
Xenopolis - (2011) - Barana ile
Solo kariyeri
Soluk (2010)
Ütopyalar Güzeldir (2012)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER