Simge Sağın'ın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

14/03/2017

Geniş bir hayran kitlesi bulunan genç şarkıcı Simge Sağın, yaza damgasını vuracak yeni bir single çıkaracağını müjdeledi...

Müzik piyasasına “Yeni Çıktı” albümü ile başarılı bir adım atan Simge Sağın, "Miş Miş", "Bip Bip" ve "Yankı" isimli üç single ile büyük bir hayran kitlesini etkilemeyi başardı. Özellikle de genç kuşağın yoğun ilgisiyle karşılaşan Sağın, elde ettiği bu başarı sayesinde bir çok başarılı ödüle layık görüldü.

Şimdilerde Simge Sağın, yaza damgasını vuracak yeni bir single hazırlığı içerisinde olduğunu müjdeledi. Piazza Alışveriş Merkezi'nin düzenlediği mini konser ve imza günü için Kahramanmaraş’a giden Simge Sağın, ayrıca “Eylül'de çıkacak 2 şarkılık single hazırlığımız var.” dedi.

“Kendi şarkılarımdan biriktirdiğim bayağı bir şarkı oldu. Kendi bestelerim de var bunların içerisinde. Sözleri bana ait olan da var, ama sözde çok iddiam yok. Bestede daha iddialıyım” diye konuşan Sağın, yeni bir albüm için de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Simge Sağın, “Müzik piyasasında idolünüz kim?” sorusuna “Herkesin aklına tek bir isim geliyor. Benim de hepimizin de en beğendiği, hiçbir zaman vazgeçemeyeceği  Sezen Aksu var. Ama onun dışında, çalıştığım tüm solistlerden almam gereken en önemli kritik noktaları toparladım senelerce. Arkada onları izledim ve kendi istediğim şeylerle, kendi sahnemle harmanladım. O yüzden şimdi bambaşka bir şey yapıyorum. Ama hepsinden çok şeyler öğrendim. Hepsi çok değerli sanatçılar. Onların yolundan ilerliyorum, öğrenecek daha çok şeyim var. Sanki yolun başındaymışım gibi geliyor.” diye yanıt verdi.

Sezen Aksu’nun yanı sıra Sıla’yı da çok beğendiğini söyleyen Sağın, “Sıla çok doğru bir strateji uyguluyor. Çok doğru bir yolda ilerliyor.” diye konuştu.

Ancak, Sezen Aksu’nun kendisine uğur getirdiğini söyleyen Simge Sağın, “Sezen Aksu,”'Miş Miş” ve “Bip Bip”in ardından “Yankı”'da tamamen sözlere dahil oldu. Yankı kolektif bir çalışmaydı. Sözleri  Deniz Erten ve  Sezen Aksu'ya, müziği bana,  Ersay Üner ve Ozan Bayraşa'ya, aranjesi Ozan Bayraşa'ya ait. Çok ilginç bir iş oldu. O nedenle keyifli de gidiyor. Şarkımız çok beğenildi, eleştirmenlerden de çok güzel tepkiler aldı. Bu yüzden çok mutluyuz.” diye konuştu.

            

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER