10/06/2017 - 11:39

Bizde Egolar Havalarda Çarpışıyor

Beş ay evli kaldığı menajer eşi Altan Nuh ile sorunlu bir evlilik yaşayıp tek celsede boşanan Tuğba Özerk, yeni single'ı 'Süslü Günah'la yaza 'merhaba' diyor.Evliliğinde şiddet dahil birçok problem yaşayan Özerk, yeni şarkısında evlenmek isteyen bir kadının duygularını anlatıyor. Özel hayatınında şimdilik evliliğin lafını bile duymak istemeyen şarkıcı 'Bir kadın istemez mi yuvası olsun? Ama bunu konuşmak için çok erken' diyor...

‘Süslü Günah'la isimli  yeni single çalılşmasını yapan Tuğba Özerk'le, Sözcü'den Edda Sönmez röportaj yaptı.

Şarkı söylemeye 2,5 yaşında başlayan Tuğba Özerk için müzik, hayatının vazgeçilmez bir parçası. Yaşadıklarından ders çıkardığını söyleyen Özerk, şimdilik evlilik lafını duymak istemiyor. Ancak evlilikle ilgili “Bir kadın istemez mi yuvası olsun” diye de ekliyor. Yaralarını iyileştirdiğini ve acılardan arınıp şeker gibi bir insan olduğunu belirten Özerk'le hem yeni albümünü hem de aşka bakışını dobra dorba konuştuk.

edda321

ACILARIMI TUZ GÖLÜ'NE BATIRDIK

Yeni single'ınız ‘Süslü Günah'ın hikayesini dinleyerek söze başlayalım…
Sözü müziği bana ait bir şarkı. Altı yedi ay önce yazdım. Hareketli bir yaz parçası. Şarkıda bir kız şöyle diyor: “İster annene, ister babana söyle, beni aldır, günaha girmeyelim.”

Dört kez nişanlanıp, iki kez evlendiniz. Ufukta yine nikah masasına oturmak var mı? 
Yok canım şarkı bu (Gülüyor). Açıkçası neden olmasın! Ama inanın şu an için erken.

Şarkının klibini Tuz Gölü'nde çektiniz. Bu fikir nasıl ortaya çıktı?
Ekipçe karar verdik. Sonsuz fon istiyorduk. Tuz Gölü'nün o saflığı da uygundu. Hem tertemiz bir sayfa açmak hem de yaralarıma tuz basmak açısından uygun bir yer olacağını düşündüm. Patlıcanın acısını alırsınız ya tuzla, benim de acılarımı Tuz Gölü'ne batırdık. Şu an şeker gibiyim.

2

DUYGULARIMLA HAREKET EDİYORUM

Çok yara aldınız mı? 
Herkes kadar yara aldım. Herkes kadar acılarım, herkes kadar da sevinçlerim oldu. Ama ben göz önünde olan bir insan olduğum için bunlar göz önünde yaşanıyor. Benden çok daha ağır şeyler yaşamış insanlar var. Ne haddime “Ben çok acı çektim” demek… Belki de basit kalır. Ama tabii ki herkesin kendine göre acıları var.

Geride bıraktığımız yılın son günlerinde kısa bir süre içerisinde evlendiğiniz Altan Nuh'la yaşadığınız sıkıntılar konuşulmuştu. Bu sıkıntılar tamamen geride kaldı diyebilir miyiz?
Hiç girmek istemiyorum bu konulara. Evlilik programı gibi… Geçmemiş gibi mi duruyor? Gayet geçti. Şıkır şıkır rengarenk bir kadın var. Bir tane olaya bağlamak çok saçma olur. Benim üzüntülerime sadece bir şey sebep olamaz. Zayıf bir kadın değilim, çok güçlü bir kadınım. Gayet iyiyim keyfim yerinde.

4

HATALARIMDAN DERS ALDIM

Şu an aynaya baktığınızda nasıl bir kadın görüyorsunuz karşınızda? 
Daha derinleşmiş bir insan görüyorum bir kere. Arkama baktığımda geride bıraktıklarımın bana bir şeyler öğrettiğini görüyorum. Geçmişe dönmüyorum. Aynaya baktığımda hiç geri dönmeyen, geri vitesi olmayan bir kadın görüyorum. Dolayısıyla kendimle gurur duyuyorum.

Hatalardan ders almak konusunda başarılı mısınız?
Onu bir sonraki yaşadığım ilişkide göreceğim. Ama eğer ki dostluklarım adına konuşacak olursam, evet hatalarımdan ders aldım.

Bundan sonra aşk ilişkilerinde daha temkinli davranacak mısınız?
Davranamazsınız ki! Duygusal bir kadınım. Tecrübe dediğimiz şey insana bazı şeyleri öğretince hayata yeni başlamış gibi davranamıyorsunuz.

1

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Tekrar evlenmeyi düşünüyor musunuz? 
Ayy dur şimdi çok erken. Bırak evlenmeyi, adını bile duymak istemiyorum, şimdilik… Ne güzel şarkıyı konuşuyorduk ya… Şaka bir yana, bir kadın istemez mi yuvası olsun? Ama beceremiyorsan yapma diyorsanız, o da doğru.

Aynı şeyleri yaşarım korkusu yok mu? 
Korkunun ecele faydası yok. Tamamen bu tür konulara odaklı yaşamıyorum.

‘Can Tertip' filminde oynamıştınız oyunculukla ilgili yeni planlar var mı ? 
Bir komedi projesinde oynamak istiyorum. Ben disiplinli bir insanım. Biliyorsunuz şarkıcılar biraz rahatına düşkün insanlar. Ancak set çok disiplinli. Oraya gidip bir de orada bekliyorsunuz. Bizim sanatçılarımızda bilirsiniz ki bekleme yoktur. Egolar havalarda çarpışır. Zaten ben çok egosantrik bir insan olmadığım için sorun yaşamıyorum.

KIZ ÇOCUKLARI İYİ YETİŞTİRİLMELİ

Anne kız ilişkiniz nasıl? Daha önce yazılmıştı bir şeyler…
Gayet iyi… Benim aile ilişkilerim hep iyidir. Büyüklerime her zaman çok saygılı bir çocuk oldum. Aileme de her zaman gereken hürmeti gösterdim. Onlar da beni her zaman sevgiyle büyüttüler. Ben ailelere şunu söylemek istiyorum, kız çocukları okumalı ve her zaman iyi yetiştirilmeli.

DİĞER RÖPORTAJLAR